facebook_page_plugin

Baner erasmus vol2 3 los

pasek

Erasmus+ "Czas na Staż"

Czas trwania 01.06.2018-31.05.2020

Język strony

plen

W niedzielę wybraliśmy się przepięknym górskim szlakiem wprost pod 80 metrowy wodospad położony w górach Comeragh w pobliżu Lemybrien w hrabstwie Waterford. W trakcie wędrówki dodatkową atrakcją były okazałe owce i kozy pasące się na zboczach gór. Mimo bardzo silnego i porywistego wiatru, a także stromych podejść wycieczka była bardzo udana.

W dniu 20 października (sobota) wszyscy uczestnicy projektu "Czas na Staż" w ramach programu Erasmus plus udali się na wycieczkę. 

Pierwszym etapem wycieczki była podróż do miejscowości Glenshelane. Glenshelane składa się z długiej zalesionej doliny, która biegnie po obu stronach rzeki Glenshelane i ma rozległą sieć leśnych dróg, szlaków i mostów, które zapewniają spacerowiczom szeroki wybór między krótkimi spacerami i długimi spacerami. Udaliśmy się  szlakiem przez las. Zachwycały nas piękne, olbrzymie dęby, buki pokryte soczystym mchem i porostami.

Następnie udaliśmy się autokarem do miejscowości Ardmore. Zwiedziliśmy dobrze zachowaną okrągłą wieżę o wysokości 30 metrów z XII wieku. Udaliśmy się na uroczą przechadzkę klifowym wybrzeżem, podziwiając przepiękne widoki. Pogoda była wspaniała, niebo było bezchmurne. 

W dniu 14 października 2018 roku grupa 26 osób wraz z opiekunami udała się w drogę do Irlandii do małej miejscowości Youghal na praktyki zawodowe. Po długiej podróży młodzież dotarła na miejsce wczesnym rankiem 15 października.
Pierwszego dnia miało miejsce spotkanie organizacyjne. Omówiono wszelkie kwestie dotyczące praktyk i zakwaterowania. Przydzielono miejsca praktyk poszczególnym osobom. Po spotkaniu uczniowie wraz z opiekunami udali się na spacer nadmorską promenadą. Tego dnia pogoda przywitała grupę z Wyszogrodu bezchmurnym, słonecznym niebem.

Poniżej przedstawiamy krótką fotorelację

W poniedziałek 08.10.2018 mieliśmy przyjemność gościć przedstawiciela Naszego zagranicznego partnera Your International Training, który jest organizatorem dwutygodniowych praktyk w Irlandii. Pani Patrycja Pilarek spotkała się z uczniami i rodzicami by odpowiedzieć na nurtujące ich pytania, rozwiać wątpliwości związane z wyjazdem, a także opowiedzieć o działaniach organizacji. Wystąpienie rozpoczęła od interesującej prezentacji, gdzie zebrani mogli zobaczyć zdjęcia z miejsc zakwaterowań i praktyk w miejscowości Youghal, gdzie będą przebywać.

W związku ze startem projektu Czas na Staż w ramach programu Erasmus plus dwie pierwsze grupy wyjazdowe uczniów rozpoczęły zajęcia, mające na celu przygotować ich do zagranicznych praktyk w  Irlandii.  Zajęcia obejmują 15 godzin przygotowania językowego, podczas których uczniowie min. wypełniają Europass CV w języku angielskim oraz paszport językowy Europass (samoocena umiejętności językowych posiadacza opracowana przez Radę Europy), które stanowią część tzw Portfolio Europass. Na koniec mobilności  uczniowie otrzymują certyfikaty mobilności Europass. Jest to bardzo ważny dokument, potwierdzający ich udział w mobilności ponadto mogą się nim okazywać na całym świecie. Dodatkowo na zajęciach ze wsparcia językowego uczniowie ćwiczą konwersacje w języku obcym, odgrywają scenki sytuacyjne, tak by mogli odświeżyć swoje umiejętności językowe i byli odważniej stawili czoła barierze językowej.

W pierwszych tygodniach roku szkolnego 2018/2019 odbyły się spotkania z uczniami, a następnie z rodzicami pierwszych uczestników projektu Czas na Staż w ramach programu Erasmus Plus. Projekt zakłada dwutygodniowe praktyki w Irlandii, w których biorą udział uczniowie technikum różnych specjalności. Po czerwcowej rekrutacji wyłoniliśmy 26 uczniów pierwszych dwóch mobilności, które rozpoczną się 14 października 2018. Spotkania miały na celu przedstawić najważniejsze założenia projektu oraz sprawy organizacyjne związane z wyjazdem. Podczas spotkania z rodzicami odpowiadaliśmy na najważniejsze pytania związane z mobilnością. Kolejne spotkanie odbędzie się 8 października 2018 o godzinie 15:30 i będzie na nim obecny przedstawiciel Naszej grupy partnerskiej w Irlandii- Your International Training- Pani Patrycja Pilarek.

© 2018 Zespół Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie. All Rights Reserved. Designed By Piotr Felczak