facebook_page_plugin

Baner erasmus vol2 3 los

pasek

Erasmus+ "Czas na Staż"

Czas trwania 01.06.2018-31.05.2020

Język strony

plen

Dopiero co przylecieliśmy na praktyki w Irlandii do miejscowości Youghal, a już musimy się rozstać z naszymi zastępczymi rodzinami "Host Family". Za troskę i miło spędzony czas bardzo Im dziękujemy. O naszym dobrym samopoczuciu świadczą uśmiechy na naszych buziach

 

Dodatkowe informacje

Wylatujemy o godz. 16.05 czasu lokalnego z lotniska w Shannon. Do Polski przylot planowany jest na godz. 20:05. Trasę lotu można będzie śledzić na stronie https://www.flightradar24.com wpisując numer lotu FR8878.

W dniu 26 października 2019 r. nasi uczniowie z piątej i szóstej mobilności udali się do biura Your International Training na uroczyste pożegnanie i wręczenie certyfikatów. Uroczystość poprowadzili Eamonn O’Brien, Teresa Ahearne oraz Tomasz Jabłoński. Podczas przemowy Eamonn O'Brien bardzo wychwalił w imieniu pracodawców wszystkich praktykantów. Po zakończeniu uroczystości, zostaliśmy zabrani na ostatni wspólny wyjazd poza Youghal. Razem udaliśmy się do długo wyczekiwanego miasta Cork, w którym to uczniowie mogli zakupić pamiątki dla swoich bliskich w Polsce, a także udać się do słynnego sklepu „Penneys”. Poza szałem zakupowym mieliśmy również szanse na zwiedzenie urokliwych uliczek miasta i pobliskich zabytków.

14 dni minęło nie wiadomo kiedy... z żalem musimy się rozstać.

W sobotę 19 października 2019 r. grupa "smerfiąt" z Wyszogrodu udała się na dwie wycieczki. Pierwszą z nich była wycieczka do miejscowości Ardmore. Jest to nadmorska miejscowość wypoczynkowa położona w hrabstwie Waterford w Irlandii, niedaleko Youghal, na południowym wybrzeżu Irlandii. Udaliśmy się na przechadzkę wzdłuż urokliwego klifowego wybrzeża. Podziwialiśmy przepiękne widoki, lazurowe morze Celtyckie. Podczas wędrówki mieliśmy okazję zobaczyć wrak barki "Samson", która w 1987r. osiadła na mieliźnie w Ardmore. Mimo pochmurnego nieba bawiliśmy się wspaniale. Sesje zdjęciowe robione przez naszą młodzież miały miejsce na każdym etapie szlaku. Wielokrotnie z ust naszych praktykantów padło słowo „wow co za widoki”.

Fotorelacja przedstawiająca niektóre z wykonywanych zadań przez naszych uczniów na praktykach. Zdjęcia sukcesywnie będą aktualizowane. Mimo wszelkich obaw wszyscy są zadowoleni z wykonywanej pracy i nałożonych obowiązków. Poruszając się w otoczeniu obcokrajowców w bardzo szybkim tempie nabrali pewności siebie oraz tolerancji do innych. Znajomość języka angielskiego naszych uczniów niewątpliwie awansuje na wyższy poziom. Oprócz pracy i obowiązków nasi uczniowie dysponują czasem wolnym, który spędzają na przeróżne sposoby. 

 

Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych

 

Technik Grafiki i Poligrafii Cyfrowej

 

Technik Logistyk

 

Technik Pojazdów Samochodowych

 

CZAS WOLNY

Pierwszy dzień w Youghal to dzień pełen wrażeń. Wszyscy są zachwyceni i podekscytowani tym co zobaczyli, jak mieszkają, jak różnią się Irlandzkie domy od polskich. W poniedziałek rozpoczęły się praktyki zawodowe dwóch 12 osobowych mobilności. Tego dnia odbyło się spotkanie, które poprowadzili organizatorzy z YIT. Przedstawiona została bardzo ciekawa prezentacja multimedialna. Omówiono wszelkie kwestie dotyczące praktyk, zakwaterowania, samego pobytu oraz rozdano wyczekiwane przez wszystkich kieszonkowe. Przed przystąpieniem do pracy nasi uczniowie odbyli szkolenie BHP, a także zostali oprowadzeni po miejscach pracy oraz pokazane zostały przystanki autobusowe, z których będą dojeżdżali do miejsc pracy. Dzisiejszego dnia pogoda przywitała grupę z Wyszogrodu pochmurnym niebem oraz przelotnymi opadami deszczu. Mamy nadzieję, że kolejne dni przyniosą mimo wszystko coraz to lepszą pogodę.

Po spotkaniu wszyscy uczestnicy mają czas wolny. Część z powodu niedopisującej pogody poszła do domów zaś pozostali mimo wszystko zwiedzają okolice.

W dniu 13 października 2019 roku wraz z grupą 24 uczniów z naszej szkoły udaliśmy się autokarem na lotnisko w Modlinie. Odprawa na lotnisku przebiegła nadzwyczaj sprawnie i szybko. Na twarzach wszystkich uczestnikó wyjazdu gościł wielki uśmiech. Lot samolotem dla większości był czymś nowym i bardzo ekscytującym. Po długiej, a zarazem bardzo spokojnej podróży młodzież wraz z opiekunami dotarła na wyznaczone miejsce. Późmym wieczorem 13 października rodziny goszczące odebrały swoich podopiecznych. Tego dnia pogoda przywitała grupę z Wyszogrodu bardzo ładną pogodą i bezchmurnym niebem. Mamy nadzieję, że kolejne dni przyniosą coraz to lepszą pogodę, a uśmiechy na twarzach będą gościły przez całe dwa tygodnie.
O dalszych losach i przebiegu wyjazdu będziemy na bieżąco Państwa informowali.

W dniach 17 września 2019 r. oraz 09 października 2019 r. odbyły się spotkania organizacyjne z opiekunami uczestników 5 i 6 mobilności. 

Wystąpienie rozpoczęło się od interesującej prezentacji, gdzie zebrani mogli zobaczyć zdjęcia z miejsc zakwaterowań i praktyk w miejscowości Youghal, gdzie będą przebywać uczestnicy. Omówione zostały wszystkie najważniejsze kwestie dotyczące wyjazdu, zakwaterowania i miejsc pracy.

W dniach 17 września 2019 r. oraz 08 października 2019 r. odbyły się spotkania organizacyjne z uczestnikami projektu "Czas na Staż" w ramach programu Erasmus Plus. Spotkania prowadzili opiekunowie wyjazdu - Pan Piotr Felczak oraz Pan Karol Jachimiak. Prowadzący spotkanie jasno określili prawa i obowiązki praktykantów. Rozdane zostały dzienniczki praktyk, regulaminy oraz uzupełniona wszelka konieczna dokumentacja. Uczestnicy otrzymali również potrzebną odzież roboczą oraz polary.

Projekt zakłada dwutygodniowe praktyki w Irlandii, w których biorą udział uczniowie technikum różnych specjalności. Ostatnie mobilności (mobilność 5 i 6) rozpoczną się już 14 października 2019 r. Warto zauważyć, iż zamierzeniem projektu jest nie tylko poszerzanie ich kompetencji zawodowych, ale także łamanie barier językowych i kulturowych, uczenie się tolerancji, poznanie zagranicznych rynków pracy, poznanie wymagań zagranicznych pracodawców. Ponadto uczniowie będą brać udział w wycieczkach kulturoznawczych na terenie malowniczej miejscowości Youghal. Podsumowaniem mobilności będzie zdobycie przez uczniów dokumentu Europass. Cała społeczność Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego ma nadzieję, iż Nasi praktykanci będą godnie reprezentować szkołę i wrócą bogatsi w doświadczenie i piękne wspomnienia.

W dniu 17 września 2019 roku odbyło się spotkanie organizacyjne odnośnie dwutygodniowych praktyk w Irlandii. 

Po krótkim wstępie i przemowie dyrektora Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego - Joanny Misiakowskiej, opiekun wyjazdu Piotr Felczak rozpoczął omawianie szczegółów projektu. Wystąpienie rozpoczęło się od interesującej prezentacji. Ponadto zebrani opiekunowie prawni uczniów zobaczyli zdjęcia z miejsc zakwaterowań i praktyk w miejscowości Youghal, gdzie odbywały się praktyki poprzednich mobilności.

© 2018 Zespół Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie. All Rights Reserved. Designed By Piotr Felczak