facebook_page_plugin

Baner erasmus vol2 3 los

pasek

Erasmus+ "Czas na Staż"

Czas trwania 01.06.2018-31.05.2020

Język strony

plen

Dopiero co przylecieliśmy, a już musimy się rozstać z naszymi Host Family. Za troskę i miło spędzony czas bardzo Im dziękujemy. O naszym dobrym samopoczuciu świadczą uśmiechy na naszych buziach

 

Irlandia żegna Nas "płaczem" i już tęskni za Nami

Wylatujemy o godz. 17:35 czasu lokalnego z lotniska w Shannon. Do Polski przybędziemy o godz. 21:30. Trasę lotu można będzie śledzić na stronie https://www.flightradar24.com wpisując numer lotu FR8878.

 

Po dwutygodniowym pobycie na praktykach w Youghal nadszedł czas pożegnania. Uczestnicy otrzymali certyfikaty, Eamonn podziękował wszystkim, przekazał pochwały od pracodawców. 14 dni minęło nie wiadomo kiedy... z żalem musimy się rozstać. 

 

Sprawozdanie z przebiegu podróży i wycieczek - mobilność 3

Sprawozdanie z przebiegu podróży i wycieczek - mobilność 4

Raport z ewaluacji projektu - mobilność 3

Raport z ewaluacji projektu - mobilność 4

Mahon Falls

W niedziele 7 kwietnia wybraliśmy się przepięknym górskim szlakiem wprost pod 80 metrowy wodospad położony w górach Comeragh w pobliżu Lemybrien w hrabstwie Waterford. Widoki zapierały dech w piersiach. W trakcie wędrówki dodatkową atrakcją były znakowane różnymi kolorami owce z małymi jagniątkami oraz kozy pasące się na zboczach gór. Mimo braku pogodnego nieba i słońca wszystkim dopisywały humory. Zmęczeni długim marszem udaliśmy się do autokaru, gdzie spożyliśmy przepyszne lunche przygotowane przez nasze Host Mamy.

 

 

Lismore

Lismore to przepiękne miasto w hrabstwie Waterford w Irlandii, położone nad rzeką Munster Blackwater. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych udaliśmy się na wędrówkę urokliwymi uliczkami. Widzieliśmy świętą studnię - wypicie z niej wody gwarantuje życie wieczne. Będziemy najdłużej żyjącymi ludźmi na ziemi J Obejrzeliśmy kościół, a także zamek, który jest przepiękną irlandzką posiadłością księcia Devonshire.

 

 

18-te urodziny Agnieszki

Dnia 8 kwietnia 2019 roku nasza koleżanka Agnieszka obchodziła swoje 18-te urodziny. Teresa wraz z Eamonnem pomogli nam w organizacji małego przyjęcia, które odbyło się po ukończeniu pracy przez naszych uczniów. Agnieszka zdmuchnęła 18 świeczek na przepysznym, czekoladowym torcie J

 

 

 

Dzisiejsza fotorelacja przedstawia niektóre z wykonywanych zadań przez naszych uczniów na praktykach. Zdjęcia sukcesywnie będą aktualizowane. Mimo wszelkich obaw wszyscy są zadowoleni z wykonywanej pracy i nałożonych obowiązków. Poruszając się w otoczeniu obcokrajowców w bardzo szybkim tempie nabrali pewności siebie oraz tolerancji do innych. Znajomość języka angielskiego naszych uczniów niewątpliwie awansuje na wyższy poziom. 

Pełni fascynacji i zapału dopiero co przyjechali na praktyki, a tu już niemalże minął tydzień. Oprócz pracy i obowiązków nasi uczniowie dysponują czasem wolnym, który spędzają na przeróżne sposoby. 

 

Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych

 

Technik Grafiki i Poligrafii Cyfrowej

 

Technik Spedytor i Technik Logistyk

 

Technik Agrobiznesu

 

CZAS WOLNY

Dnia 31 marca 2019r. udaliśmy się z dwoma 13 osobowymi grupami w podróż na zagraniczne praktyki do małej miejscowości Youghal w Irlandii.

Cała podróż przebiegła bardzo sprawnie, a na twarzach wszystkich uczniów gościł wielki uśmiech. Lot samolotem dla większości był czymś nowym i bardzo ekscytującym. Po długiej podróży młodzież wraz z opiekunami dotarła na wyznaczone miejsce. Wczesnym rankiem 1 kwietnia rodziny goszczące odebrały swoich podopiecznych. 

Pierwszego dnia o godzinie 14 miało miejsce spotkanie organizacyjne. Omówiono wszelkie kwestie dotyczące praktyk i zakwaterowania oraz rozdano kieszonkowe. Tego dnia pogoda przywitała grupę z Wyszogrodu pochmurnym niebem oraz delikatnym deszczykiem. Mamy nadzieję, że kolejne dni przyniosą coraz to lepszą pogodę, a uśmiechy na twarzach będą gościły przez całe dwa tygodnie. 

O dalszych losach i przebiegu wyjazdu będziemy na bieżąco Państwa informowali. 

W dniu 19 marca 2019 roku odbyło się spotkanie odnośnie dwutygodniowych praktyk w Irlandii. 

Po krótkim wstępie i przemowie dyrektora Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego Joanny Misiakowskiej opiekunowie wyjazdu Katarzyna Kroczewska i Piotr Felczak rozpoczęli omawianie szczegółów projektu. Wystąpienie rozpoczęło się od interesującej prezentacji, gdzie zebrani mogli zobaczyć zdjęcia z miejsc zakwaterowań i praktyk w miejscowości Youghal, gdzie będą przebywać.

© 2018 Zespół Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie. All Rights Reserved. Designed By Piotr Felczak